+ Отговори
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 ... ПоследнаПоследна
Показва резултатите 11 до 20 от 45

Тема: MultiBoot USB - SLAX + Hiren's BootCD + WinXP Installation

  1. #11
    Junior Member overclocker is on a distinguished road
    Дата на регистрация
    27-10-2009
    Местоположение
    ULTIMATE
    Мнения
    15

    Re: MultiBoot USB - SLAX + Hiren's BootCD + WinXP Installation

    А ти слагал ли си драйверите на твоята флашка?
    Аз пробвах и с оригинално XP без да интегрирам нищо в него, но положението е същото (като пак си сложих тези драйвери, които са дали в статията). Интересува ме, дали мога да мина без инеграцията на тези драйвери и ако може, дали има още нещо което трябва да направя или просто тази стъпка я пропускам. Питам защото тук пише: 4.2.1 - If you don't want to add Massstorage DriverPack then... use the source!, но от този линк нещо не ми става много ясно какво трябва да направя.

    Сложих и MagicISO, защото UltraISO ми губеше 100мб от XP-то след като направя ISO-то незнайно защо, но с MagicISO сравних файловете и всички са вътре след като направя ISO-то с XP, като мислех че от тук е проблема, но уви не беше от това. Вече сигурно направих 6 флашки и все не става и почвам леко да се изнервям .

    Да файла XP_INST.IMA си е вътре. Мисля да пробвам един път без драйверите да видя какво ще стане, но ме притеснява, че ако имам лаптоп с SATA диск работещ в AHCI режим ще е малко трудно да направя инсталация от флашка, въпреки че имам USB Флопи и ми е чудно дали ще мога като заредя от флашката сетъпа на XP да си натисна F6 и от USB Флопито да си инсталирам драйверите за съответния контролер, въпреки че явно има някаква емулация на флопи.

    P.S. Цялото упражнение го правя под VISTA Ultimate 64-bit. Да не би да е от нея нещо проблема?

    EDIT: пробвах и без да вграждам драйверите и пак същото.

    Сега се сещам, че флашката ми под Windows си емулира CD ROM за някакъв автоматичен бекъп и това си е вградено в нея и няма начин да се спре, да не би от това да е проблема, въпреки, че не виждам как ще емулира CD Rom като не може да му инсталира драйвер. Ще пробвам с друга флашка малко по-късно да видя какво ще стане. ЕДИТ: Пробвах и с друга флашка - резултата е същия и пак не става.

    Мъча се, защото тук при мен имам един нетбук Тошиба без CD и не мога да му инсталирам XP въпреки, че имам USB CD но не може да бутне от него, защото в BIOS няма опция за буут през USB CD а само USB Memory и съответно CD-то не го разпознава.

    Другия вариант е да ти изпратя една флашка с куриер и да ми я направиш ти, защото сигурно аз нещо бъркам, а пък аз ще ти пусна някой лев за услугата в банкова сметка.


  2. #12
    Administrator m1r0 има изключена репутация Аватара на m1r0
    Дата на регистрация
    11-04-2009
    Местоположение
    Варна
    Мнения
    85

    Re: MultiBoot USB - SLAX + Hiren's BootCD + WinXP Installation

    Според мен е доста препоръчително да ги сложиш драйверите, а без тях няма голям смисъл да се прави цялата тази гимнастика. И аз интегрирах драйверите и ползвах MagicISO за другата стъпка (с UltraISO не съм пробвал). Да те питам когато бутнеш от USB-то и избереш менюто за инсталация на XP какво става после? Зарежда ли въобще инсталацията? Кога ти дава грешката за липсващите файлове? Погледни дали флашката ти е на 1 активен партишън (не трябва да са няколко). Евентуално направи проба с друга флашка ако тази е по-специална. Общо взето нямам идея от какво конкретно може да е.
    '̿'\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  3. #13
    Junior Member overclocker is on a distinguished road
    Дата на регистрация
    27-10-2009
    Местоположение
    ULTIMATE
    Мнения
    15

    Re: MultiBoot USB - SLAX + Hiren's BootCD + WinXP Installation

    И аз го правя вече с MagicISO, пробвах и с друга флашка и все не става. След като бутна, инсталацията тръгва, форматирам си дяла където искам да инстална ХР-то, тръгва да копира файловете и дава, че не може да копира файловете, които бях посочил в предишен пост. Флашката е на един активен партишън. Правя всичко както е описано, но без успех. Днес ще инсталирам на лаптопа едно ХР и ще пробвам с него, може пък причината да е във вистата.

  4. #14
    Administrator m1r0 има изключена репутация Аватара на m1r0
    Дата на регистрация
    11-04-2009
    Местоположение
    Варна
    Мнения
    85

    Re: MultiBoot USB - SLAX + Hiren's BootCD + WinXP Installation

    Тези файлове, които изброй дефакто има ли ги в папката I386 на .iso-то?
    '̿'\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  5. #15
    Junior Member overclocker is on a distinguished road
    Дата на регистрация
    27-10-2009
    Местоположение
    ULTIMATE
    Мнения
    15

    Re: MultiBoot USB - SLAX + Hiren's BootCD + WinXP Installation

    Сега проверих флашката, но ги няма. Днес нямах време да пробвам дали е заради Vista-та, но явно при правенето на ISO-то нещо се бъгва. Ти имаш ли ги тези файлове и ако да може ли да ми ги изпратиш на мейл?

  6. #16
    Administrator m1r0 има изключена репутация Аватара на m1r0
    Дата на регистрация
    11-04-2009
    Местоположение
    Варна
    Мнения
    85

    Re: MultiBoot USB - SLAX + Hiren's BootCD + WinXP Installation

    Добре нямаш грижи. Напиши ми на ЛС един е-мейл и утре ще ти ги пратя.

    П.П. Тези файлове трябва да ги има в дистрибуцията задължително! Ако ти пратя моите е възможно да стане една голяма омазвация на Windows-а...
    '̿'\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  7. #17
    Junior Member overclocker is on a distinguished road
    Дата на регистрация
    27-10-2009
    Местоположение
    ULTIMATE
    Мнения
    15

    Re: MultiBoot USB - SLAX + Hiren's BootCD + WinXP Installation

    Да и аз сега се сетих, че ще стане проблем и продължавам да го мъча. Ако има развитие ще напиша.

  8. #18
    Junior Member overclocker is on a distinguished road
    Дата на регистрация
    27-10-2009
    Местоположение
    ULTIMATE
    Мнения
    15

    Re: MultiBoot USB - SLAX + Hiren's BootCD + WinXP Installation

    Порових се малко и видях, че всички файлове, които ми липсват се намират в XP_INST.IMA файла.
    В ръководството пише следното:

    Step 4.2.1 - If you don't want to add Massstorage DriverPack then... use the source!

    Step 4.3 (must be done after Step 4.2.(1)!) - XP INST (source)

    Сорса е това: http://www.msfn.org/board/install-xp-ra ... 37714.html

    Нещата от сорса трябва ли да се направят задължително, защото явно при мен точно в тази стъпка има грешка, а аз минавам директно на стъпка 4.3 като нещата дадени в сорса не са ми много ясни какво трябав да се направи и пропускам стъпка 4.2.1

  9. #19
    Administrator m1r0 има изключена репутация Аватара на m1r0
    Дата на регистрация
    11-04-2009
    Местоположение
    Варна
    Мнения
    85

    Re: MultiBoot USB - SLAX + Hiren's BootCD + WinXP Installation

    Прав си! Не бях обърнал внимание, че файловете са от XP_INST.IMA . Според мен имаш проблем точно с него файл, а не със самата дистрибуция или с вграждането на драйверите. Може би пропускаш някоя подробност. Папка, в която са файловете Inst ли се казва (с главно I)? Виж в menu.lst дали е написано всичко както трябва и направи стъпките свързани с XP_INST.IMA наново. Първо вграждаш драйверите, после копираш setuporg.exe в XP_INST.IMA (SETUP\I386\). Има една опция в menu.lst може да пробваш и нея (махни # преди map и сложи # на реда, който е за fd0) :
    Код:
    #(fd1) optional, required at some BIOS
    #map --mem /Inst/XP_INST.IMA (fd1)
    '̿'\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  10. #20
    Junior Member overclocker is on a distinguished road
    Дата на регистрация
    27-10-2009
    Местоположение
    ULTIMATE
    Мнения
    15

    Re: MultiBoot USB - SLAX + Hiren's BootCD + WinXP Installation

    Направих както ми каза и махнах # я сложих на реда, който е за fd0 инсталацията тръгна, но ми извади син екран още преди да ми изкара менюто за да разделя диска и да го форматирам.

    В момента menu.lst изглежда така:

    default /default
    title Loading XP RAM Install - /Inst/XP_RAM.ISO
    ls /Inst/XP_RAM.ISO || find --set-root /Inst/XP_RAM.ISO
    #map --mem /Inst/XP_INST.IMA (fd0)
    (fd1) optional, required at some BIOS
    #map --mem /Inst/XP_INST.IMA (fd1)
    map --mem /Inst/XP_RAM.ISO (0xFF)
    map (hd0) (hd1)
    map (hd1) (hd0)
    map --hook
    chainloader (0xFF)/I386/SETUPLDR.BIN
    title Mini Windows Xp
    find --set-root /HBCD/XPLOADER.BIN
    chainloader /HBCD/XPLOADER.BIN
    savedefault

+ Отговори
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 ... ПоследнаПоследна

Подобни теми

  1. WinXP Manager Portable 6.0.7
    От stancho_85 във форум От каталога на Portable.bg
    Отговори: 0
    Последно мнение: 01-10-2009, 16:31

Правила за публикуване

  • Не може да създадете нова тема
  • Не може да пускате отговори
  • Не може да публикувате прикачени файлове
  • Не може да редактирате вашите мнения