+ Отговори
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 3 4 5
Показва резултатите 41 до 45 от 45

Тема: MultiBoot USB - SLAX + Hiren's BootCD + WinXP Installation

  1. #41
    Administrator m1r0 има изключена репутация Аватара на m1r0
    Дата на регистрация
    11-04-2009
    Местоположение
    Варна
    Мнения
    85
    Прикачих xp_inst файла, но според мен няма да сработи с твоята версия на Windows. Пробвай все пак. Аз лично използвам Windows Xp Pro SP3, пълна версия. Даже съм добавил някои неща към нея, като unatended инсталация, интернет експлорер 8 и тн. Като размер исо файла е доста голям, около 650мб. Може и да го кача в близките дни. Но ако дам всичко на готово няма да има файда от туториала
    Прикрепени файлове


  2. #42
    Junior Member Constantinff is on a distinguished road
    Дата на регистрация
    01-02-2011
    Мнения
    4
    заработи, но останаха няколко въпроса за разрешаване
    за момента само с твоя xp_inst.ima файл става
    Защо си сложил в него и WINNT.SIF , пробвах и аз да го направя така но без успех.
    от какво значение са КАПС имената на файловете в флашката и флопи имиджа?
    Също така ако windows-a са пипа твърде много с nlite дава същата грешка.
    А когато използвам моя xp_inst.ima след формата дава "Missing setuporg.exe"

  3. #43
    Administrator m1r0 има изключена репутация Аватара на m1r0
    Дата на регистрация
    11-04-2009
    Местоположение
    Варна
    Мнения
    85
    Доста време мина откакто написах guide-a и не мога да ти отговоря в момента. Трябва да си припомня точно кое как беше. Като имам време ще направя няколко експеримента.

  4. #44
    Administrator m1r0 има изключена репутация Аватара на m1r0
    Дата на регистрация
    11-04-2009
    Местоположение
    Варна
    Мнения
    85
    Мисля, че разбрах какво съм пропуснал... Само малко търпение за да съм 100% сигурен.

    EDIT:

    Трябва да се редактира файла \boot\grub\menu.lst и по-точно реда:
    Код:
    #map --mem /Inst/XP_INST.IMA (fd1)
    да бъде без оградката в началото:
    Код:
    map --mem /Inst/XP_INST.IMA (fd1)
    Интересното е, че при мен (с моя XP_INST.IMA) всичко работи без тази поправка. Не мога да обясня защо, за сега.

    А файла WINNT.SIF не е задължително да се слага. Мисля, че е необходим когато се правят по-сериозни поправки с nLite (трябва да се пробва). Аз го сложих просто за всеки случай.

    Също така съм пропуснал да напиша, че файловете XP_INST.IMA , XP_RAM.ISO , SETUPORG.EXE и WINNT.SIF трябва да са с големи букви. Добре, че е колегата Constantinff да забележи. Ако имам време ще допълня туториала с това, как да се добави и инсталация на Windows 7 (от кога се каня...), но там е малко по-сложно, защото се прави нов активен партишън и тн. Ще гледам да го напиша възможно най-разбираемо и ще отнеме време.

  5. #45
    Junior Member Constantinff is on a distinguished road
    Дата на регистрация
    01-02-2011
    Мнения
    4
    към момента след много опити , на различни релийзи на XP така и не успях да напрвя мой XP_INST.IMA с който всичко да тръгва, но този на m1r0 вършира работа без проблеми на това което съм пробвал.
    Иначе по някога се появява много станен ефект, на лаптоп с 512 RAM в началото на инсталацията копирането на файловете на рамта става за максимум минута, а и по малко , докато на стационарния компютър (с 4гб рам), и на още един пак стационарен(с 1гб рам) копирането отне ~20-30 минути, помислих че нещо е забило, но без проблеми после продължи с инсталацията.
    Внимавайте и за още нещо:
    ако случайно сте забравили диск с XP в СД-то и се заредили инсталацията от флашката, всичко ще тръгне но когато се копират файлове на доста места нама да успее да ги намери, просто се сетете да извадите ЦД-то
    Иначе инсталацията работи перфектно - 13минути инсталация на лаптоп с 512 РАМ
    Последно редактирано от Constantinff : 25-02-2011 на 11:25

+ Отговори
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 3 4 5

Подобни теми

  1. WinXP Manager Portable 6.0.7
    От stancho_85 във форум От каталога на Portable.bg
    Отговори: 0
    Последно мнение: 01-10-2009, 16:31

Правила за публикуване

  • Не може да създадете нова тема
  • Не може да пускате отговори
  • Не може да публикувате прикачени файлове
  • Не може да редактирате вашите мнения